Kazimierinių šventė 2024

KLAIPĖDOS SENAMIESTYJE 32 KARTĄ ŠURMULIUOS KAZIMIERINIŲ ŠVENTĖ

Šventės metu kovo 2-3 dienomis nuo 8.00 iki 17.00 Klaipėdos senamiestyje vyks tradicinė Kaziuko mugė.

Šventės atidarymas – kovo 2 d. 12.00 Anikės aikštėje.

Pavasario šaukliai – Kovarniai

Kovarnių grįžimas simbolizuoja ateinantį pavasarį ir nuo seno yra laikoma lietuvių švente, kuri minima kovo 4 dieną. Bėgant laikui su Kovarnių diena sutapatintos ir Kazimiero varduvės. Šią dieną kviečiama plačiau atverti langus, kaimuose gyvenantiems žmonėms išleisti gyvulius į lauką. Tikėtina, kad jie greičiau augs, bus atsparesni ligoms ir ištvermingesni. 

Kasmet šventės akcentais tampa įvairios dekoracijos. Šiais metais šventę papuoš šiaudiniai paukščiai, kuriuos pagamino menininkė Agnė Dragūnaitė.

Kazimierinių šventė – tęsianti varduvių tradicijas

Klaipėdoje vyksianti šventė neatsiejama nuo šv. Kazimiero vardo dienos minėjimo, tai šventės pamatas ir nesikeičianti tradicija. Pasak šventės puoselėtojo Kazimiero Vainoro: „Neturime pamiršti savo šaknų, didžiuokimės lietuviškomis tradicijomis ir neleiskime komercijai mūsų užvaldyti.“

Dėl šios priežasties šventės atidarymo metu kovo 2 dieną 12 valandą į sceną tradiciškai pakviečiami Klaipėdos krašto Kazimierai, kurie bus atitinkamai pasveikinti.

Tradiciniai amatai ir liaudies motyvai

Šiais laikais Kazimierinių metu ne tik sveikinami Kazimierai ir Kazimieros, bet ir vyksta tradicinė dvi dienas trunkanti Kaziuko mugė. Čia susirenka geriausi pynėjai, kalviai, puodžiai, audėjai bei kiti amatininkai iš visos Lietuvos. Mugės šurmulį pagyvina ir koncertinė programa bei kitos pramogos.

Kovo 2 dieną (šeštadienį) scenoje pasirodys liaudies muziką puoselėjantys atstovai iš Žemaitijos regiono, kovo 3 dieną (sekmadienį) išvysime kuriantį Žemaitijos krašto jaunimą.

Ypatingas dėmesys šeimoms

Ne pirmus metus Anikės aikštėje kuriama ir besiplečianti zona šeimoms pritraukia vis daugiau lankytojų. Šiemet abi šventės dienas čia galėsite net tik pamatyti įvairių veislių triušiukus, sužinoti įdomių faktų apie juos,  gal net ir įsigyti, bet ir pajodinėti šalia esančiais gyvais arkliukais.

Be to dar bus galima ir smagiai praleisti laiką žaidžiant lauko žaidimus arba koncerto pasirodymų  intarpuose sudalyvauti šventės vedėjų kuriamose rungtyse bei laimėti daug šaunių prizų.

Kovo 3 dieną 12 valandą bus apdovanojami fotografijos konkurso „Kaziuko šurmuly“  (pagrindinio prizo steigėjas fotoaparatas.lt) ir piešinių konkurso „Kaziukas draugų rate“ nugalėtojai, o po to laukia ir ypatingai linksma bei visus įtraukianti klouno Lulu programa vaikams.

Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

Renginio nuoroda socialiniame tinkle Facebook